Lezárult az Országos ArchiCAD verseny. Az április 29.-ei gálaesten kiderült ki birtokolja az értékes nyeremények mellett a „2009 év építész tehetsége” címet. A feladat megoldására mindössze hat óra állt a versenyzők rendelkezésére, melyet a Graphisoft által fejlesztett ArchiCAD tervezőprogrammal valósíthattak meg.
A résztvevő egyetemek által delegált 21 hallgató április 28-án és 29-én mérhette össze tudását. Az első napon, a budapesti egyetemek hallgatóinak (a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Kar, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, és a Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar) a Duna északnyugati partján lévő, a Graphisoft Park területén elhelyezkedő jachtkikötőt és kávézót kellett megtervezniük. Az épületnek a Duna ezen ágán közlekedő jachtoknak, itt edző evezősöknek, túrázóknak kellett kikötési lehetőséget biztosítania.
Másnap a vidéki egyetemek (a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki Kar, a Debreceni Egyetem Műszaki Kar és a Győri Széchenyi István Egyetem Műszaki Tudományi Kar) diákjainak, ugyanezen helyszínre egy vízen álló szabadtéri színpadot kellett megálmodniuk. A feladatok érdekességét az adta, hogy a területen található szénkirakó ipari darut lebontani nem lehetett. A felvetett építészeti kérdésre olyan választ kellett adni, mely a meglévő torzó egy részét, vagy egészét integrálja.
Az április 29-i ünnepélyes gálaestnek a Graphisoft épülete adott otthont. A bírálók között a tiszteletbeli elnöki posztot Kertész András Tibor - DLA, Ybl,- és Építészeti Nívódíjas építész, a Kertész Építész Stúdió, vezető tervezője töltötte be. A zsűriben olyan elismert építészek foglaltak még helyet, mint Fazekas György, a Budapesti Építész Kamara tagja, a Vörösmarty téren álló ING irodaépület tervezője, Répás Ferenc - DLA, az 1993-as első magyar CAD verseny győztese, valamint Adiba Amani afgán építész, a Graphisoft R&D Rt. képviseletében.
A Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki Kara méltán lehet büszke, hiszen hallgatója, Simon Zsolt, szabadtéri színpad tervével lett a 2009-es év építész tehetsége. A szakmai zsűri megítélése szerint a terv kitűnt a többi pályamű közül, funkcionálisan jól szerkesztett alaprajza, merész tömegalakítása és kiemelkedő színvonalú dokumentációja révén.
A második helyezést dunai szabadtéri színpadával Batizi-Pócsi Gergő, a Debreceni Egyetem Műszaki Karának diákja érte el. A Szent István Egyetem Ybl Miklós Főiskolai Karának hallgatója, Domonkos Zsolt dunai jachtkikötő terve vitte el a harmadik díjat.